Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni üniversite sınavı modeli YÖK’ü ikiye böldü
oksijen Çevrimdışı
Super Moderator
******Yorumları: 6,357
Konuları: 0
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#1
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın üniversiteye girişte ÖSS yerine katsayı uygulamasını ortadan kaldıracak
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın üniversiteye girişte ÖSS yerine katsayı uygulamasını ortadan kaldıracak yeni bir model getireceklerini açıklaması, YÖK’ü ikiye böldü. YÖK Genel Kurulu’nun muhalif üyeleri ile Özcan’a yakın üyeleri yeni model konusunda anlaşamadı. YÖK üyeleri, Hürriyet’e şunları söyledi:

Prof. Dr. Atilla Eriş: Başkan fikir jimnastiği yapıyor herhalde. Söylediklerini spekülasyon olarak değerlendiriyorum. Bize sormadan nasıl açıklama yapar? ÖSS sisteminin Özcan’ın dediği gibi olması mümkün değil. Kesinlikle karşıyım. Genel Kurul kararı olmadan böyle bir karar alamazlar. Bize sorulması lazımdı. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok.

Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu: YÖK’te böyle bir çalışma olduğunu bile bilmiyorum. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok. Kafa karıştıran açıklamalar yapılıyor. Bunlar teknik konulardır. Üzerinde çalışma yapılmadan, neye göre söylüyor anlamadım.

Prof. Dr. Halis Ayhan: Biz en iyiyi, en doğruyu bulmak için çalışıyoruz. Dünyadaki sistemlere uygun bir sistemin ülkemizde oluşması için en iyisini bulacağız. Bence başkanımızın açıklamaları gayet güzel. Hayata geçerse iyi olur.

Prof. Dr. Yekta Saraç: Modelin kararını genel kurul verecek, ama biz de şimdiden çeşitli arayışlar üzerinde çalışıyoruz. ÖSS konusunda bir sorun var ve herkes bunun değiştirilmesi konusunda hemfikir. Türkiye şartlarına uygun, açık ve şeffaf şekilde paylaşılacak bir sistem getireceğiz.

hurriyet
03-11-2009, Saat:02:41 AM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live