Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Second Life - İkinci Hayat
canımablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#1
Exclamation  [b][align=center]Second Life 1.11.0.11 Oyununun Künyesi Sürümü: 1.11.0.11 Sürüm Tarihi: 24.07.2006 Boyutu: 24,1 MB
Second Life 1.11.0.11 Oyununun Künyesi

Sürümü: 1.11.0.11
Sürüm Tarihi: 24.07.2006
Boyutu: 24,1 MB
Dili: İngilizce
İşletim Sistemi: Windows 95/98/2000/ME/NT/XP
Lisans Türü: Freeware
Kısıtlamalar: Yok
Web Sitesi: Tıklayınız
Ücreti: Bedava
Second Life 1.11.0.11 Oyununun Özellikleri

Second Life, oyuncularının dizayn ettiği 3 boyutlu bir dünyadır.
2003 yılından beri büyüyerek bugün 327 bin üyeye ulaşmıştır.

Kendi kuracağınız bir dünyada eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.Second Life 1.11.0.11 Oyununun Ekran Görüntüleri


[Resim: wa.jpg]
[Resim: thumb_Slgroup-800%7E0.jpg]
(Son Düzenleme: 11-28-2006, Saat:07:05 AM, Düzenleyen: canımablam.)
11-28-2006, Saat:06:57 AM
canımablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#2
[b]Fanteziler gerçek oluyor![/b] Ayda 9.95 dolara yeni bir hayata adım atıp kendinize yeni bir kişilik, tarz ve isim
Fanteziler gerçek oluyor!

Ayda 9.95 dolara yeni bir hayata adım atıp kendinize yeni bir kişilik, tarz ve isim seçebilir, ev alabilir, flört edebilirsiniz! Second Life adlı bilgisayar oyununun bu vaatleri gün geçtikçe ete kemiğe bürünüyor. Reuters bile 'o dünyada' büro açtı

Menderes Özel

Merkezi San Francisco'da bulunan Linden Lab'in 2003'te kullanıma açtığı "Second Life-İkinci Yaşam" isimli multiplayer (çok oyunculu) oyun, özellikleriyle, bir oyundan çok adının işaret ettiği gibi ikinci bir yaşamı vaat ediyor.
Kullanıcılarının birbirleriyle gerçek dünyadaki gibi etkileşim halinde olduğu 3 boyutlu, şimdilik 940 bin 400 nüfuslu sanal dünyada, ayda 9.95 dolarlık "premium" abonelik ücretini ödeyenler karakterlerine imaj verip giydirebiliyor, oyunda geçen Linden dolarlarıyla evler satın alıp kiralayabiliyor, gerçek dünyadaki gibi gece kulüplerinde, spor salonlarında sosyalleşebiliyor, flört edebiliyor.

Muhabir 'Adam Reuters'
İngiliz haber ajansı Reuters'ın da dün bir büro açtığını duyurduğu "Second Life", internetin son fenomeni olarak önümüzdeki yıllara damgasını vuracak. Reuters'ın Londra muhabirlerinden Adam Pasick, düzenli olarak "Second Life" dünyasından haber ve fotoğrafları "http://secondlife.reuters.com" adresli internet sitesinden "Adam Reuters" imzasıyla meraklılarına geçecek. Böylece bir "Second Life" sakini, ikinci yaşamını etkileyebilecek tüm gelişmeleri cep telefonu aracılığıyla bile anında öğrenebilecek.

Oyun paraları dolara çevriliyor
"İkinci Yaşam"da yer alan diğer firmalardan bazıları, otomotiv devi Toyota, müzik firması Sony BMG, bilgisayar şirketi Sun Microsystems. Adidas ve Amerikan Apparel'in de "İkinci Yaşam"da mağazaları var. Böylece "İkinci Yaşam" sakinleri, sanal bedenlerini süslemek, giydirmek için alışveriş yapabiliyor.
Oyunda çeşitli aktiviteler sonucu kazanılan Linden dolarları istenirse gerçek dolarlara da çevrilebiliyor. "Second Life"ın 9.95 dolarlık ücretini ödeyenlere, haftalık 400 Linden doları (1.46 dolar) veriliyor. Aboneliği ödemeyenlerse, meteliksiz bir şekilde ancak sokakta yaşayabiliyor.
İnternet forumlarında, "Second Life"ın oyun değil gerçek bir ikinci yaşam olduğunu iddia eden fikirler dikkat çekiyor.
(Son Düzenleme: 11-28-2006, Saat:07:02 AM, Düzenleyen: canımablam.)
11-28-2006, Saat:07:01 AM
canımablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#3
[b]Oyunda kazanılan sanal para, gerçek hesabınıza geçebiliyor[/b] Second Life’ın kendine göre bir ekonomisi, Li
Oyunda kazanılan sanal para, gerçek hesabınıza geçebiliyor

Second Life’ın kendine göre bir ekonomisi, Linden dolar adlı para birimi, hatta borsası var. 1 Amerikan doları, 300 Linden dolar ediyor.

Oyuna, kredi kartınızdan gerçek olarak 9 dolar ödemenize karşın, size başlangıç olarak sadece 50 Linden dolar veriyorlar. Tabii bu, hiçbir şeye yetmiyor. Çünkü kıyafetler, ev yapmak için gereken malzemeler, bu evi üstüne kuracağınız toprak, gazeteler, yemekler, evlenmek, grup kurmak, her şey parayla. Eğlenmek için para harcamanız şart. Gerçek hayattaki gibi.

Mütevazı bir ev için arazi ve malzemelere 1580 Amerikan doları harcamanız gerekiyor. Ada alayım, malikane yapayım filan derseniz fiyat 15 bin dolara kadar çıkıyor. İşte sanal hayatın gerçeğe dönüştüğü an da tam burası. Çünkü Second Life’ın sanal ekonomisi, size gerçek hayatta para kazandırabiliyor.

Linden dolar olarak kazandığınız her kuruşu, daha sonra buradaki döviz ofisinden Amerikan dolarına çevirip, PayPal (online para transferi yapan güvenli bir merkez) aracılığıyla gerçek hayattaki banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Second Life’ın bu özelliğinden yararlanan, hatta sadece para kazanmak için bile buraya katılanlar var.

Elbette bunun için, başka üyelerin de sisteme dışarıdan gerçek para aktarması gerekiyor. Şöyle: Örneğin bir oyuncu, gerçek hayatta 15 bin dolara kendine bir ada alamaz belki ama Second Life’a 15 bin dolar yatırıp burada bir ada satın alıyor. Veya ada yerine malikane, lüks bir otomobil vs... Adayı satan ise bu durumda 15 bin dolar kazanmış oluyor.

Mesela öğrendiğime göre, Second Life’taki adı Anshe Chung olan, emlakçı Çinli, bu dünyada insanlara ev satarak tam 250 bin Amerikan dolar kazanmış. Hatta işi o kadar büyütmüş ki, artık Second Life’taki talebi karşılamak için Çin’de 10 kişilik bir ekip kurmuş.

Saçımı başımı değiştirmek için gittiğim güzellik merkezinin sahibi Kennedy’nin de, aylık geliri bin doları buluyordu.

Gerçek hayatta bir fabrika işçisi olan Chris Mead da, karısı üçüncü çocuğunu doğurduktan sonra evde oturmayı seçiyor ve Second Life’a katılıyor. Second Life’taki çiftlerin birbirlerine sarılarak dans etmesini sağlayan bir animasyon geliştiriyor ve bunun tanesini, 1 dolardan isteyen oyunculara satmaya başlıyor. Şimdi aylık kazancı 1900 dolar.

Gerçek hayatta bir bilgisayar programcısı olan Nathan Keir ise Second Life’ın içinde oynanabilen Tetris benzeri Tringo adlı bir oyun icad ediyor. Oyun o kadar popüler oluyor ki, haklarını başka bir şirkete 1.8 milyon dolara satıyor. Yanlış okumadınız, 1.8 milyon dolara.

Bütün bunların olmasını sağlayan, oyunun yaratıcılarının iki sene önce aldığı bir karar. Oyuncular, Second Life içinde yarattıkları her şeyin, bu bir kıyafet, bir obje, bir ev, bir saç modeli olabilir, telif haklarına otomatik olarak sahipler. Dolayısıyla sattıklarında, gerçek para kazanabiliyorlar. Şu anda Second Life’ın ekonomisinde haftada 500 bin dolar para dönüyor.

OYUNUN SAHİBİ LINDEN LAB

Second Life’ın yaratıcısı, merkezi San Francisco’da olan Linden Lab adlı şirket. 1999’da RealNetworks adlı bilgisayar programları yazan bir şirkette yöneticilik yapan Philip Rosedale tarafından kuruldu. Bugün dünyanın en büyük oyun üreten firmalarından ayrılan kişiler tarafından yürütülüyor. Second Life’ı kurarlarken sınırsız ve özgür bir dünyayı anlatan Neal Stephenson’ın Snow Crash adlı bilim kurgu romanından esinlendiler.

OTİSTİK HASTALAR, GERÇEK DÜNYADA YAPAMADIKLARINI BURADA YAPIYOR

Second Life’ın en önemli özelliği, insanlar arasında sosyalleşmeyi kolaylaştırıyor olması. ARCI adlı bir İngiliz sivil toplum örgütü, Portekiz’de cinsel tacize uğrayan çocuklara, hayata uyum sağlamaları için Second Life oynatıyor. Başka bir proje ise 9 felçli (cerebral palsy hastası) hasta tarafından yürütülüyor. Bu 9 kişi, tek bir karakter edinmiş ve bakıcıları aracılığıyla ikinci hayatlarını yaşıyorlar. Massachusetts’teki bakım merkezi Mattapan ise otistik ve asperger sendromu olan hastaları için Second Life’ta Brigadoon adlı bir ada satın almış. Hastalar bu adada birbirleriyle sorunlarını paylaşıp, gerçek dünyada yapamadıkları aktiviteleri yapıyorlar.

Kaynak:www.hurriyet.com.tr Ezgi Başaran
11-28-2006, Saat:07:03 AM
asdf Çevrimdışı
Junior Member
**Yorumları: 3
Konuları: 0
Kayıt Tarihi: Nov 2006
Rep Puanı: 0
#4
yawwws bu konu hakkında bana bilgi wereblirimisinizz bu oyn paraylamı oynanıyor acaba we açılırken hata werior ltfen adm
yawwws bu konu hakkında bana bilgi wereblirimisinizz bu oyn paraylamı oynanıyor acaba we açılırken hata werior ltfen adminimiz bana yardım edermisin msn adresim fb_ercan_ksk@hotmail.com
11-29-2006, Saat:08:52 AM
canımablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#5
oyunun açılırken hata vermemesi lazım çünkü oyun kendi orjinal sitesinden yükleniyor... Nasıl bir hata veriyor bu sizin
oyunun açılırken hata vermemesi lazım çünkü oyun kendi orjinal sitesinden yükleniyor... Nasıl bir hata veriyor bu sizin bilgisayarınızın özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir....
oyun aslında parayla oynanmıyor parasız da oynayabiliyorsunuz ama yukarıdaki makalelerdede yazdığı gibi bazı şeyler almak mesela (ev araba ada gibi) bunlar parayla... bunun dışında bazı aktivitelere katılmak ta parayla  bazıları da parasız...

oyunda linden adlı para birimi var 300 linden = 1 USD olarak da bir ekonomisi mevcut herşey gerçek yaşamdaki gibi....
hatta Linden dolar olarak kazandığınız her kuruşu, daha sonra buradaki döviz ofisinden Amerikan dolarına çevirip, PayPal (online para transferi yapan güvenli bir merkez) aracılığıyla gerçek hayattaki banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Second Life’ın bu özelliğinden yararlanan, hatta sadece para kazanmak için bile buraya katılanlar var.
karakter yaratıp second life dünyasında çulsuz biri olarak başlıyosunuz hayata.gerçekte olan şeylerin büyük çoğunluğu oyunda yer alıyor.bir dükkana girip işe başlıyorsunuz.evleniyorsunuz.çocuk oluyo.çocuğu da başka biri yönetiyo.oyun bankasına gidip o anki oyun borsasına göre paranızı gerçek dolara çeviriyorsunuz(dolar kuru sürekli değişiyor).paralar her ay on dolar eksilen banka hesabınıza yatıyor.bu oyunla zengin olan çok kişi varmış
Oyun güzel ama fazla da kendini kaptırmamalı insan çünkü aynı gerçek hayat gibi
(Son Düzenleme: 11-30-2006, Saat:11:29 PM, Düzenleyen: canımablam.)
11-30-2006, Saat:10:31 AM
canımablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 5
#6
Oyunculara alternatif bir yaşam sunan Second Life, ilk milyonerini çıkardı. Second Life oyuncusu Anshe Chung
Oyunculara alternatif bir yaşam sunan Second Life, ilk milyonerini çıkardı.Second Life oyuncusu Anshe Chung'un (oyundaki adıyla Ailin Graef) oyunda kazandığı paraların gerçek değeri bir milyon dolara ulaştı. Böylelikle sanal dünya bir milyoner çıkarmış oldu. Bu haberin Second Life'a olan ilgiyi artıracağı muhakkak.
11-30-2006, Saat:11:19 PM
super_kiz Çevrimdışı
Account not ActivatedYorumları: 1
Konuları: 0
Kayıt Tarihi: Jun 2009
#7
millet bana allah askina yardm edin sinrim bozurdu bu ovdunuz oyunu undirdm gire biliyorm ama goruntum yok herkes insan
millet bana allah askina yardm edin sinrim bozurdu bu ovdunuz oyunu undirdm gire biliyorm ama goruntum yok herkes insan goruntusunde ben beyaz dum,an gibi birseym lutfen yardm nasil insan goruntusne gire bilirm????????????????????
06-15-2009, Saat:05:11 AM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live