Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Age of Empires III
davinci Çevrimdışı
Super Moderator
******Yorumları: 190
Konuları: 123
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 2
#1
[IMG]http://www.oynasana.com/images/boxshots/4656.jpg[/IMG] Tür: Strateji Yapımcı: Ensemble Studios Dağıtıcı: Mic
[Resim: 4656.jpg]

Tür: Strateji
Yapımcı: Ensemble Studios
Dağıtıcı: Microsoft Games
Çıkış tarihi: Yaz 2005
Platform: PC

Age of Empires serisinin yapımcısı Ensemble Studios'un yeni oyunu Age of Empires III, 1500-1850 tarih aralığında geçiyor. Oyun Age of Empires II: The Age of Kings'in kaldığı yerden devam ediyor. Oyuncular Avrupa'da güçlü bir imparatorluk kurmaya çalışırken, Kuzey ve Güney Amerika'da keşifler yapacak, sömürgeleştirme ve fetihlerle uğraşacaklar.

Age of Empires III yeni oynayış unsurları, yeni anavatanlar ve inanılmaz savaş sistemleri içerecek. Oyuncular tek kişilik görevlerden farklı olarak rastgele haritalarda fetihlerde bulunacak ve yeni medeniyetler keşfedecek. Oyuncuları bilgisayar grafik teknolojilerini sonuna kadar zorlayacak devrimsel nitelikte mükemmel grafikler bekliyor.

Özellikler

• Tarihsel stratejik savaşlar. Oyuncular kontrol ettikleri savaşlarda yeni heyecan dolu savaşlar,gerçekçi fiziksel etkiler görecekler ve savaş seçeneklerini kılıçla ya da ateşli silahlarla veya her ikisi ile de oluşturabilecekler. Zafer,oyuncuların savaş sırasında belirleyecekleri savaş stratejileri ile belli olacak.

• Geliştirilmiş ve güçlendirilmiş eşsiz anavatan sistemi. Anavatan oyuncunun Avrupa'daki başkenti olacak ve Yeni Dünya'yı (coğrafi keşiflerden sırasında dünyaya verilen geçici ad) kontrol ederken destekleyici rol üstlenecek. En iyi oyuncunun anavatanı Yeni Dünya'da gittikçe daha da güçlü duruma gelecek. Oyuncular Anavatanlarını, kişisel özelliklerini yansıtacak şekilde uyarlayabileceler, yapılan anavatanlar oyunda hayati bir önem kazanacak.

• Kuvvetli Yeni Dünya'yı keşfedin. Oyuncular zamanla koloniye ait yetenek avantajlarını Amerikalı yerlilerle müttefik olmak için kullanabilecekler. Amazon yağmur ormanlarında yeni kaynaklar bulabilir veya keşfedebilir, Karayip Adalarındaki gömülü hazineleri ele geçirebilir, Great Plains düzlüklerinde bizon avlayabilir, alışveriş rotalarını belirleyerek rekabeti sağlayabilir ve İngiltere’nin deniz kıyılarında istihdamı sağlayabilirsiniz.

• Mükemmel grafikler. Oyuncular yeni ışıklandırma efektlerine ve gölgelendirmelere tanıklık edecek. Bilgisayar oyunlarında görülmemiş nitelikte devrimsel bir yumuşaklık ve derinlik sağlanacak. Yeni fizik motoru sayesinde oyuncular aynı sahneyi iki kere göremeyecekler.

• Kültürel yönden birçok medeniyeti keşfedin. Oyuncular İngilizleri seçerek güçlü ekonomilerine sahip olabilir veya Fransız olarak Amerikalı yerlilerle kolayca müttefik olabilirler. İspanyolları seçerek Avrupa'daki anavatandan daha fazla destek alabilirsiniz. Oyuncular sekiz tane medeniyetten herhangi bir tanesini seçebilecekler.

Age of Empires III Ön İnceleme


Ensemble Studios'un Age of Empires II'yi çıkarmasından bu yana 6 yıl geçti. 1999'da çıkan Age of Empires son derece başarılı bir oyundu ve 2000 yılında bir genişleme paketi; Conquerors, ile desteklendi. Daha sonra, Ensemble Studios, Age of Mythology adlı yeni bir oyun çıkaracağını duyurdu ve çok geçmeden çıkardı. Bu oyun da eleştirmenlerden tam puan aldı. Ama insanların asıl beklediği, Age of Empires III'tü.

Çok geçmeden, Ensemble Studios Age of Empires III (AoEIII) 'ün yapım aşamasında olduğunu duyurdu ve birkaç ertelemeden sonra, oyunun çıkış tarihi 2005 sonbaharı olarak belirlendi. Çıkmasına kısa bir süre kala, AoEIII'ün ilk izlenimleriyle karşınızdayız.

Age of Empires III, bu sefer Amerika (Yeni Dünya)'nın keşfinden sonraki zaman diliminde geçiyor. Bu zaman dilimi, birçok Avrupa ülkesinin Yeni Dünya üzerinde sarf ettiği yoğun kolonileşme çabalarına sahne olan bir dilim. Kolonileşme çağındaki askeri kuvvetler; tüfekli askerler, süvariler ve savaş toplarından oluşuyordu. Dolayısıyla AoE III'de bu kuvvetleri yöneteceğiz. Şimdi oyunun çeşitli alanlarındaki yeniliklere bir göz atalım.


"Home City"
Age of Empires III, bizi daha önceki oyunlarda rastlamadığımız, yeni ve ilginç bir sistemle tanıştırıyor. Seçtiğiniz Avrupa ülkesi, sizin Yeni Dünya'daki askeri ve ekonomik çalışmalarınızı destekleyecek bir Home City'e sahip olacak. Bu şehir, AoEIII'e bir Rol Yapma Oyunu özelliği de kazandırıyor, çünkü oynadığınız oyun boyunca, ister tek kişi ister çoklu oyuncu modunda, uzun süre aynı şehirle devam ediyor, şehrinizi zaman içinde teknolojik yükseltmelerle, yeni kaynaklar, binalar ve ticaret yollarıyla büyütüp genişletiyorsunuz.

Teknolojik ilerlemeleri bu şehirden gerçekleştirecek; kolonilerinize ekstra yiyecek, silah ve parayı yine buradan göndereceksiniz. Home City'nizdeki binaların çatı görüntülerini ve renklerini değiştirebileceksiniz.
Her görevin sonunda, eğer oyunun belli bir kesiminde başarı göstermişseniz "card" denen puanlar kazanacaksınız. Bu puanlar, Home City'nizde bedava teknolojik geliştirmeler yapmanıza imkan sağlayacak
[IMG]http://img61.imageshack.us/img61/1708/davincitv4.gif[/IMG]
11-06-2006, Saat:12:11 PM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live